Aktuality
Rueda jede ONLINE

TECHNICKÉ POŽADAVKY

V Ruedě jsme si vybrali online aplikaci ZOOM, která je nyní volně k použití pro všechny. Provedeme vás instalací a poskytneme vám plnou technickou podporu. 

1, Začněte na stránce https://zoom.us/download  stáhněte si tuto aplikaci do svých počítačů (viz.1.obrázek v příloze). Aplikaci si můžete nainstalovat s dostatečným předstihem.

2, Po spuštění aplikace si na horní liště najdete záložku Join a Meeting a do meeting ID zadáte číslo, které dostanete před každou lekcí do svých mailů. (viz.2., 3.obrázek) nebo se připojíte přes link v mailu.

 

Pokud si chcete techniku vyzkoušet již s předstihem, jsem vám k dispozici jako technická podpora ve čtv 19.3. a pátek 20.3. od 8 - 16h, kdy mi stačí napsat email nebo nejlépe sms na tel. 731157919 a já vám obratem poslu mail s ID na zkusebni meeting. Toto cislo zadáte do aplikace a vyzkoušíme spolecne funkce Zoomu. Také vás telefonicky můžu provést instalací. Pokud jste již tento nástroj používali nebo vám nevadí projít vše s lektorem a trochu si zkrátit první lekci technickým bádáním, tak se připojte v běžný čas lekce a zadejte ID, které vám lektor pošle před lekcí.

 

Takto jednoduše se propojíme a na "meetingu" proběhne lekce jako každá jiná.

Online výuka je i pro většinu z nás nová, proto doporučujeme několik rad, abychom tuto distanční výuku společně zvládli:

- před výukou zkontrolujte, zda Vám funguje veškerá technika - otestujte webkameru i zvuk (sluchátka s mikrofonem fungují nejlépe, ale i běžná sluchátka budou stačit)

- pokud sdílíte Wi-Fi / Internet s někým dalším, uvědomte si, že pokud streamují video (např. Netflix), může to ovlivnit Vaše připojení k Zoom

- před zahájení výuky si připravte k ruce psací potřeby, učební pomůcky - knihu a odstraňte rozptýlení jako jsou děti, mobilní telefony, televize, ostatní lidé :-)


 

VŠEOBECNÉ INFORMACE K VÝUCE

Skupinové kurzy od následujícího týdne 23.3.2020 opět otevíráme a jedeme v normálním režimu.

Do mailu vám pošleme vždy link na následující lekci (kurzy se budou konat v obvyklý čas a den!!, pokud nejste domluveni s lektorem jinak). Funguje opět rezervační systém Reservio, kde jsou vaše kurzy zapsány a kam vás opět zapíšeme, protože škola se nezavírá/naopak se otevírá a doufáme, že lekce jazyka budou pro vás hodinou klidu, relaxace a odpočinku od této náročné doby. Samozřejmě chápeme, že než se režim zajede do normálních kolejí, chce to nějaký čas. Chod mnohých domácností je ovlivněn zavřenýma školama, domácí karanténou apod., ale pokud se hodin nemůžete zúčastnit, prosíme o odhlášení z lekcí přes Reservio, aby lektor věděl, zda nejste připojeni kvůli technice nebo z jiných důvodů.

 

V případě jakýchkoliv problémů s používáním systému se nebojte a prosím kontaktujte nás. Jsme připraveni vrátit život do normálu, podpoříme vás jak technicky, tak psychicky :-). 

Těšíme se na nové zkušenosti s online výukou. Také všechny info najdete na FB a web stránkách.